KOSMETYKI PRZECIWZMARSZCZKOWE

Powstawanie zmarszczek to naturalne, choć – z wiadomych względów – niechciane zjawisko. Procesu tego nie można zatrzymać, ale odpowiednia pielęgnacja pozwoli spowolnić starzenie się skóry oraz poprawić jej kondycję. Skóra potrzebuje codziennej, troskliwej i odpowiedniej do jej rodzaju opieki. Ważne, aby używać dobrych kremów, które są bogate w odpowiednie minerały.

 

Kiedy zacząć stosować?

Krem przeciwzmarszczkowy poleca się stosować już 25-letnim kobietom. W tym wieku nie może to być silny krem, ale lekki, bardziej profilaktyczny. Niemniej jednak, już w tym wieku należałoby się zaprzyjaźnić z takim kosmetykiem.

 

 

Jak działa krem przeciwzmarszczkowy?

Kremy przeciwzmarszczkowe zazwyczaj spulchniają skórę, dzieki czemu zmarszczki i bruzdy zmniejszają się. Taki efekt nie zostaje na długo, dlatego kremy te należy stosować codziennie. Kremy i maseczki zawierają białko, które – podczas wysychania – napina i wygładza skórę.

 

 

Wymagania skóry dojrzałej

Jak już wspominałam, należy wiedzieć, czego szukać w kosmetyku. Dojrzała skóra potrzebuje m.in.:

  • retinolu,
  • fitohormonów,
  • witamin,
  • folacyny.

Te składniki powinny być wymienione jako pierwsze w podanej na opakowaniu liście składników – jeśli są na końcu, to znaczy, że krem nie jest wiele wart, gdyż zawiera jedynie śladowe ilości najważniejszych składników.

 

Drogie Panie!

Jeśli macie jakieś wątpliwości albo nie wiecie, jaki krem kupić, to wybierzcie się do kosmetyczki, szczególnie w sytuacji, kiedy na co dzień nie korzystanie z jej usług. Lepiej dopytać i dobrać odpowiedni kosmetyk, a nie eksperymentować na własnej skórze.

© Copyright Moda 2024