Moda to coś więcej niż strój

Moda to coś znacznie więcej niż tymczasowy trend, ładna sukienka czy ekskluzywne buty. Moda to przede wszystkim określony styl bycia, który przede wszystkim podkreśla unikatowy charakter danej osoby. Nie wystarczy więc para spodni z najnowszej kolekcji znanego projektanta, czy bluzka stanowiąca wierne odzwierciedlenie tej, która została zaprezentowana na ostatnim pokazie mody, aby kobieta mogła być uznana za modną. Kobieta modna to przede wszystkim osoba ubrana zawsze z klasą, w sposób odpowiedni dla jej wieku, pełnionej funkcji i okoliczności.

Bycie modnym to także konieczność zapewnienia swojemu ciału i twarzy odpowiedniej pielęgnacji, a także zapewnienie doskonałej kondycji włosom, które czesane są zgodnie z obowiązującym stylem, jednak zawsze w sposób odpowiedni dla określonego typu urody i wieku. Makijaż odkrywa równie ważną rolę w procesie kreowania wizerunku, podobnie jak strój. Wykonane w sposób nieprofesjonalny i często mocno przesadzony, staję się karykaturalny i odwraca uwagę nawet od najstaranniej dobranego stroju. Make-up kobiety modnej powinien być jej wizytówką i zawsze w delikatny sposób podkreślać jej naturalne atuty.

Modnie to także znaczy z umiarem i z zachowaniem odpowiedniej prostoty. Czasami proste kreacje lepiej ożywić modnymi dodatkami niż na siłę próbować odnaleźć coś bardziej wyszukanego i pomysłowego. Magia klasyki tkwi bowiem w najprostszych rozwiązaniach, jakie znajdują zastosowanie w zdecydowanej większości sytuacji, niezależnie od wieku i okoliczności.

© Copyright Moda 2022