mięśnie dna miednicy po porodzie

By

Kwiecień 12, 2018ZdrowieNo comments

Przeważnie z przeszkodami z mięśniami dna miednicy borykają się panie po porodach, niemniej jednak zdarzają się także mężczyźni, jacy diagnozowani są w taki sposób. Mięśnie te w szczególe odpowiadają za możliwość wstrzymywania potrzeb fizjologicznych. Nawet podczas silnego parcia na pęcherz, mięśnie dna miednicy powinny poradzić sobie z tym kłopotem. Jeśli jednakże na skutek większego wysiłku, czy też kaszlu oraz śmiechu zdarza się nietrzymanie moczu, potrzebna jest ich fizjoterapia.

jak rozluźnić mięśnie dna miednicy

Okazuje się, że dzięki dobrym ćwiczeniom wolno niesłychanie błyskawicznie wrócić do zdrowia oraz pełnej sprawności. Przekonują się o tym naturalnie kobiety po porodach naturalnych oraz cesarskim cięciem, jakie uczęszczają na fizjoterapię. Niezmiernie istotne jest, by ćwiczyć regularnie, najlepiej każdego dnia. W owym czasie wolno liczyć na naprawdę imponujące efekty.
Istnieje szansa umacniania mięśni dna miednicy pod okiem fizjoterapeuty, czy też samodzielnie w warunkach domowych. Na tę drugą możliwość decyduje się większa część pacjentów, u jakich zdiagnozowano kłopot. W jaki sposób może się wykonywać takie treningi, aby były jak najbardziej skuteczne?
Na początek zaleca się proste ćwiczenie, które polega na skurczeniu oraz rozkurczaniu mięśni. Najlepiej robić to w pozycji leżącej, a z w pewnych sytuacjach także w stojącej. Przerwa między skurczami powinna trwać dwa razy dłużej aniżeli one same. Najlepiej jest przytrzymywać skurczone mięśnie po kilka sekund i rozluźniać je swobodnie. Rekomenduje się wykonywanie dziesięciu powtórzeń w trzech seriach w ciągu dnia.
Warto pamiętać o tym, że pośladki, uda i brzuch w trakcie ćwiczeń powinny być pod każdym względem rozluźnione. Najistotniejsze jest samo podnoszenie dna miednicy oraz opuszczanie go. Powietrze powinno być nabierane przed skurczem, a po pewnym czasie wypuszczane podczas rozkurczania mięśni, pomału. Istotne jest, aby nie wstrzymywać oddechu.
Pierwsze efekty powinny pojawić się już po około sześciu tygodniach codziennych ćwiczeń. Kiedy pojawi się już wyraźna poprawa, wtenczas wolno zmniejszyć częstotliwość do jednej lub ewentualnie dwóch serii, jakkolwiek najprzyzwoiciej nie rezygnować z takich ćwiczeń. Wiele osób przyznaje, że dzięki treningowi udało im się odzyskać dawne zdrowie oraz sprawność seksualną. Dotyczy to również mężczyzn, którzy niekiedy wstydzą się mówić o swoich problemach bardziej aniżeli kobiety, których kłopot ten dotyczy znacznie częściej. Jeśli tylko pojawia się problem i samodzielne ćwiczenia w warunkach domowych nie dają stosownych efektów, najlepiej skonsultować się z doktorem. Być może zleci on fizjoterapię pod okiem specjalisty.