Ćwiczenia na mięśnie kegla

By

Maj 16, 2018ZdrowieNo comments

Coraz więcej dam, jakie rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma poważne komplikacje z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to trudności z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

Korek analny grzejący

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z dam decydowała się mówić o własnych problemach po porodzie. Wielokrotnie wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Aktualnie jednakże lekarze ginekolodzy sami informują o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Przeważnie u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha oraz problemy ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, jednakże rozległy odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć niesłychanie prędko po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym poprawniej, bowiem ćwiczenia przynoszą wtedy lepsze efekty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w słuszny sposób kurczyły. Poza tym, bardzo znaczącą kwestią są także ćwiczenia oddechowe, jakie trzeba później jak w większości wypadków powtarzać. Ponadto, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która powinna pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest przede wszystkim kobietom, które miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać także panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezwykle błyskawicznie pozwala ona wrócić do normy i czuć się poprawnie. Wiele pacjentek oświadcza, że to naturalnie dzięki takim ćwiczeniom są w ostateczności w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu czy też dolegliwości bólowe. Doktor ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest również możliwość skierowania z takich zajęć oraz ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki zdrowotnej.